Często zadawane pytania dotyczące Project Zero

Jak możemy pomóc?

Gdzie Project Zero jest aktualnie dostępny?
Project Zero jest aktualnie dostępny dla kwalifikujących się marek w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Niemczech, Japonii, Indiach, Meksyku, Kanadzie, Australii, Brazylii, Egipcie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Turcji, Singapurze, Polsce, Belgia, Arabii Saudyjskiej, Szwecji i Holandii.
Jakie warunki trzeba spełnić, żeby zarejestrować się w Project Zero?
Niezależnie od Twojej relacji sprzedażowej z Amazon musisz mieć:
  • Konto w Brand Registry z zarejestrowanym znakiem towarowym i rolą właściciela praw.
  • Zgłoszenia potencjalnych naruszeń przesłane za pośrednictwem narzędzia Zgłoś naruszenie ze wskaźnikiem akceptacji wynoszącym co najmniej 90% w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.
Aby zapobiec niewłaściwemu użyciu naszych narzędzi, Amazon zastrzega sobie prawo do ustalenia na podstawie analizy dodatkowych czynników, czy użytkownik kwalifikuje się do programu.
Jestem od niedawna uczestnikiem programu Brand Registry, ale jeszcze nie zdarzyło mi się używać narzędzia Zgłoś naruszenie. Czy kwalifikuję się do programu Project Zero?
Nie, zachęcamy najpierw do zgłaszania potencjalnych naruszeń za pomocą narzędzia Zgłoś naruszenie.
Czy zarejestrowani przedstawiciele handlowi kwalifikują się do Project Zero?
Nie, tylko właściciele praw do znaku towarowego marki zarejestrowanej w Brand Registry mogą aktualnie uzyskać dostęp do programu Project Zero.
Jakie typy ofert marki mogą usuwać ze sklepu Amazon za pomocą narzędzia samoobsługowego Zero?
Narzędzie do samodzielnego usuwania podrobionych produktów służy wyłącznie do usuwania ofert podróbek. Podróbkę stanowi bezprawne pełne lub częściowe powielenie zarejestrowanego znaku towarowego – lub znaku bardzo podobnego do zarejestrowanego znaku towarowego – w związku ze sprzedażą produktu. Podrobienie produktu wymaga użycia zarejestrowanego znaku towarowego na produkcie, opakowaniu lub stronie produktu w celu zasugerowania kupującym jego autentyczności.
Jeśli moja marka jest zarejestrowana w programie Project Zero w jednym kraju, to czy jest automatycznie zarejestrowana w nim w innych krajach?
Gdy marka zostanie zarejestrowana w Project Zero w jednym kraju, jest automatycznie rejestrowana w innych krajach, w których marki mają zarejestrowany znak towarowy zapisany w programie Brand Registry.
W jaki sposób Amazon zapewnia, że marki korzystające z narzędzia do samodzielnego usuwania podrobionych produktów podejmują trafne decyzje?
Zapewniamy markom niespotykany poziom odpowiedzialności i jesteśmy gotowi to robić, ponieważ wierzymy, że wspólne wysiłki firmy Amazon i właścicieli marek pozwolą całkowicie wyeliminować podrabiane produkty. Marki muszą utrzymywać trafność na poziomie co najmniej 99%, aby zachować przysługujące im przywileje w programie Project Zero. Aby utrzymać odpowiedni poziom poprawności, stosujemy różne rozwiązania, takie jak niezbędne szkolenia w ramach rekrutacji do programu Projekt Zero oraz ciągłe monitorowanie zapobiegające niewłaściwemu wykorzystaniu naszych narzędzi.
Czy właściciele marek muszą serializować swoje produkty, aby móc zarejestrować się w programie Projekt Zero?
Nie, ale marki, które serializują swoje produkty, uzyskują najlepsze wyniki. Serializacja produktów jest bardzo skutecznym narzędziem do wykrywania i eliminowania podrabianych produktów, zanim trafią one do klientów. Marki mogą również decydować, które ich produkty mają być serializowane. Usługa serializacji produktów jest obecnie dostępna w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Włoszech, Francji, Niemczech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Indiach, Australii i Japonii. Pracujemy nad rozszerzeniem usługi na kolejne kraje.
Czy dołączenie do programu Projekt Zero jest bezpłatne?
Tak. Rejestracja w programie Project Zero, korzystanie z automatycznych zabezpieczeń i narzędzia do samodzielnego usuwania podrabianych produktów jest bezpłatne. Marki, które zdecydują się korzystać z usługi serializacji produktów, są obciążane kosztami jednostkowymi w zależności od ilości.
© 2024, Amazon Services LLC.